Szczególny rodzaj coachingu adresowany do osób pragnących doświadczyć procesu coachingowego w niezwykłych warunkach. Przeżycie bardzo silnego własnego doznania, doświadczenie silnych emocji inicjuje, przyspiesza i wzmacnia efekt procesu coachingowego.
Prawdziwa przygoda zaczyna się wtedy gdy robisz krok w nieznane. Dlatego też organizujemy wyprawy żeglarskie, off - roadowe i motocyklowe w najciekawsze miejsca Polski, Europy i Ameryki. Nieznane jest tuż za rogiem  stąd wyprawy week – endowe, do lasu, w góry, nad morze, czy jezioro. Nieznane również są nowe smaki, stąd wyprawy kulinarne, w których odkrywamy kuchnie etniczne, smakując regionalne potrawy.
Nieznane jest w Nas samych, gdy pozwalamy abyśmy sami, nasi partnerzy, rodzina, czy świat podszedł do nas bliżej. To wtedy przeżywamy najwspanialszą przygodę. Droga jest przygodą.
Adventure Coaching sprawdza się jako narzędzie w coaching indywidualnym, będąc fantastycznym tłem do procesów pojawiających się u coachee. Jak również w coaching grupowym, zarówno biznesowym np. proces tworzenia zespołów, wyłanianiu liderów, zarządzaniu konfliktem w grupie, pracy ze zmianą,  jak i w coachingu rodziny, czy rodzicielskim.